«Если рядом террорист»

В Вахитовской сельской библиотеке прошел урок безопасности «Если рядом террорист». Библиотекарь рассказала ребятам, посетившим в этот день библиотеку, о том, что терроризм сегодня стал серьёзнейшей проблемой, с которой человечество вошло в XXI столетие.

2024-06-04

В ходе мероприятия дети узнали, как вести себя в случае возникновения угрозы теракта и в случае захвата в заложники, и рассмотрели возможные ситуации и способы выхода из них. В конце получили памятки с тематической информацией.

Вахит авыл китапханәсендә   «Әгәрдә террорчы яныңда булса»-дип исемләнгән куркынычсызлык дәресе узды. Китапханәче бу көнне китапханәгә килгән балаларга терроризмның XXI гасырда кешелек тарафыннан иң җитди проблемага әйләнүе турында сөйләде . Чара барышында укучылар теракт янауы килеп чыккан очракта һәм   басып алынган очракта үзләрен ничек тотарга кирәклеген белделәр,   булган хәлләрдә һәм аннан чыгу юлларын карадылар. Аерым игътибар куркынычсызлык мәсьәләләренә бирелде: теракт корбаны булырга һәм теракт булган очракта үз-үзеңне тоту кагыйдәләренә басым ясалды. Соңыннан террористик акция янау куркынычы туганда үзеңне ничек тотарга кирәклеге турында белешмәлекләр бирелде.