«Моя семья – моя радость»

В Вахитовской сельской библиотеке была организована творческая выставка рисунков «Моя семья – моя радость», «Минем гаиләм минем шатлыгым», посвященная Году семьи.

img 20240523_092715

Каждый из рисунков уникален – это взгляд ребенка на его семью, на взаимоотношения внутри неё. Все работы пронизаны любовью к своим родным и гордостью за своих близких. Ребята очень старались, потому что для каждого ребенка его семья является самой лучшей и любимой Данная выставка помогла всем получить заряд положительных эмоций, желание дарить любовь, радость и заботу своим близким.

Библиотекарь пожелала мира, гармонии и взаимопонимания каждой семье! Любить, ценить и оберегать своих близких, ведь они — самое дорогое, что есть в нашей жизни!

Гаилә-һәр кешенең тормышында иң кадерлесе, иң мөһиме. Гаилә-якын һәм туган кешеләр, Без яраткан, үрнәк алган, кайгырткан, игелек һәм бәхет теләгән кешеләр. Нәкъ менә гаиләдә без мәхәббәт, җаваплылык, кайгыртучанлык һәм хөрмәткә өйрәнәбез.

Вахит авыл китапханәсендә "Минем гаиләм - минем шатлыгым",   исемле иҗади рәсемнәр күргәзмәсе оештырылды. Балалар мөдир белән бергә рус һәм татар шагыйрьләренең гаилә турында шигырен укыдылар, табышмакларны искә төшерделәр. Һәрбер рәсем үз асылында уникаль ,бу баланың аның гаиләсенә, аның эчендәге мөнәсәбәтләргә карашы. Барлык эшләре дә туганнарына мәхәббәт һәм якыннары өчен горурлык белән сугарылган. Балалар бик тырыштылар, чөнки һәр бала өчен аның гаиләсе иң яхшы һәм иң яраткан күргәзмә һәркемгә уңай эмоцияләр, якыннарына мәхәббәт, шатлык һәм кайгырту бирергә ярдәм итте. Китапханәче һәр гаиләгә тынычлык, гармония һәм үзара аңлашу теләде! Якыннарыбызны яратырга, кадерләргә һәм сакларга, чөнки алар безнең тормышыбызда булган иң кадерле нәрсә!