«Твой друг – телефон доверия»

В Вахитовской сельской библиотеке   прошёл познавательный час «Твой друг – телефон доверия». Библиотекарь рассказала историю появления первого телефона доверия, пояснила, какова главная задача всех детских телефонов доверия в мире, для чего нужна эта служба, кто в ней работает и по каким вопросам можно в неё обратиться. После чего ребята занесли номер телефона доверия в свои мобильные телефоны.

img-20240517-wa0022

Вахит авыл китапханәсендә Халыкара балалар ышаныч телефоны көненә багышланган «Синең дустың – ышаныч телефоны» дигән танып белү сәгате узды. Китапханәче беренче ышаныч телефоны барлыкка килү тарихын сөйләде, дөньядагы барлык балалар ышаныч телефоннарының төп бурычы нинди, моның өчен бу хезмәт кирәк, анда кем эшли һәм нинди сораулар буенча мөрәҗәгать итәргә мөмкин икәнен аңлатты. Шуннан соң балалар үзләренең кесә телефоннарына ышаныч телефоны номерын керттеләр. Чара ахырында катнашучылар бергәләп «ӘЙЕ! " дип кычкырдылар.