«Я - грамотный потребитель»

В Вахитовской сельской библиотеке состоялся правовой час «Я - грамотный потребитель», посвященный Всемирному Дню защиты прав потребителей.

img 20240314_164530

Читателям библиотеки была предоставлена информация о правах потребителя и способах их защиты, о замене некачественного товара и о других ситуациях в которые может попасть любой покупатель. Участники мероприятия рассмотрели примеры, касающиеся неудачных покупок. Также были подготовлены информационные листы, содержащие много полезных сведений о защите прав потребителей.

Вахит авыл китапханәсендә Бөтендөнья кулланучылар хокукларын яклау көненә багышланган «Мин - грамоталы кулланучы»- дигән хокукый сәгать узды. Безнең китапханә укучыларына кулланучылар хокуклары һәм аларны яклау ысуллары, сыйфатсыз товарны алыштыру һәм теләсә кайсы сатып алучы керә ала торган башка ситуацияләр турында мәгълүмат бирелде. Чарада катнашучылар уңышсыз сатып алуларга кагылышлы мисалларны карадылар һәм бу очракта кулланучылар хокукларын ничек якларга кирәклеге турында киңәшләр алдылар. Шулай ук кулланучылар хокукларын яклау турында күп файдалы мәгълүматлар булган мәгълүмат битләре әзерләнде.