«На журнальной орбите»

В Вахитовской сельской библиотеке прошёл час периодики «На журнальной орбите».

img 20240223_184856

К мероприятию оформлена выставка «В стране Журналии». Ребята познакомились с журналами «Ялкын», «Сабантуй», «Салават күпере». Библиотекарь рассказал ребятам, что же такое периодические издания, чем они отличаются от книг.  Затем ребята прочитал интересные рассказы из журналов, отгадывали ребусы и кроссворды.

Вахит авыл китапханәсендә «Журнал орбитасында» - бер сәгатьлек мәгълүмат узды. Чарага «журналия илендә» күргәзмәсе оештырылган. Балалар басма тарихы һәм «Ялкын», «Сабантуй», «Салават күпере» кебек журналлар бүлекләре белән таныштылар. Китапханәче тамашачыларга вакытлы матбугатның нәрсә икәнен, алар китаплардан нәрсә белән аерылып торуын, балалар вакытлы матбугаты дөньясының никадәр төрле булуын сөйләде. Яшь укучылар китапханәгә үзләренең яраткан балалар журналларын "Әкиятләр иле", "балалар әкиятләре" һ.б. бүләк итәләр. журналлар буенча көчле укулар, кызыклы уеннар һәм конкурслар үткәрелә.