«Есть такая профессия - Родину защищать»

День защитника Отечества – праздник мужества, патриотизма, доблести, чести и героизма.

Вахитовская сельская библиотека совместно с клубом   провели час мужества «Есть такая профессия - Родину защищать» для учащихся 4-8 классов.

img-20240223-wa0052

Ребята с интересом просмотрели презентацию «Юные герои – борцы за страну», затем читали отрывки из книги В.Катаева «Сын полка», Ф.Карима «Илең турында уйла”, М.Джалиля “Красная ромашка».

К мероприятию была оформлена книжная выставка «Патриотизм – это любовь к Родине», на которой были представлены книги о великих русских полководцах и адмиралах, великих сражениях.

Ватанны саклаучылар көне. Ватанны саклаучылар көне-батырлык, фидакарьлек, намус һәм намус символы. Шушы датага багышланган чаралар кысаларында Вахит авыл китапханәсендә     клуб мөдире белән берлектә 4-8 сыйныф укучылары өчен «Шундый һөнәр бар - Ватанны сакларга»- дип исемләнгән батырлык сәгате үткәрелде. "Патриотизм- Ватанга мәхәббәт» -дигән китап күргәзмәсе оештырылды, анда Бөек рус полководецлары һәм адмирал , җиңүче сугышлары: Куликов сугышы, Бородино сугышы һәм Бөек Ватан сугышы турында китаплар тәкъдим ителде. Әңгәмә барышында китапханәче балаларга Россия Федерациясе Кораллы Көчләре бәйрәменең әһәмияте турында сөйләде. «Яшь геройлар – ил өчен көрәшчеләр»-дигән видео-презентация тыңлаучыларда кызыксыну уятты. Балалар Константин Симоновның яшь сугышчыларына багышланган шигырьләр һәм Валентин Катайның «Сын полка».Ф.Карима «Илең турында уйла”,М.Җәлил” Кыхзыл ромашка» өзекләр укыдылар.