"Ил- халкының имин яшәеше, бердәм гаиләдән башлана”

В России 2024 год объявлен Годом семьи. Соответствующий Указ президент РФ Владимир Путин подписал 22 ноября 2023 года. Решение принято, чтобы популяризировать политику в сфере защиты семьи и сохранить традиционные семейные ценности.

Семья в жизни человека занимает важное место. Основную роль в формировании личности человека играют традиции семьи. Именно в семье мы учимся любви, ответственности, заботе и уважению.

В Вахитовской сельской библиотеке оформлена книжная выставка «Ил- халкының имин яшәеше, бердәм гаиләдән башлана”, направленная на пропаганду семьи и семейных ценностей.

img 20240213_100010

Знакомясь с литературой, пользователи узнают о методах воспитания детей, здоровом образе жизни, активном семейном отдыхе, увлечениях членов семьи, так же здесь представлены книги классиков литературы, раскрывающие секреты семейной жизни, книги, повествующие о том, как вести дом, правильно построить бюджет семьи, создать домашний очаг и др.

Россиядә 2024 ел Гаилә елы дип игълан ителде. РФ Президенты Владимир Путин 2023 елның 22 ноябрендә тиешле указга кул куйды. Карар гаиләне саклау сәясәтен популярлаштыру һәм традицион гаилә кыйммәтләрен саклау өчен кабул ителде. Гаилә кеше тормышында мөһим урын алып тора. Кеше шәхесен формалаштыруда гаилә традицияләре төп роль уйный. Буыннар бәйләнеше, гаилә традицияләрен саклау — бу һәрвакыт мөһим иде. Нәкъ менә гаиләдә без мәхәббәт, җаваплылык, кайгыртучанлык һәм хөрмәткә өйрәнәбез. Вахит авыл китапханәсендә Гаилә елына багышланган "Ил - халкының имин яшәеше, бердәм гаиләдән башлана"-дип аталган китап күргәзмәсе оештырылды, анда китапханә фондыннан гаилә һәм гаилә кыйммәтләрен пропагандалауга юнәлдерелгән әдәбият тәкъдим ителде. Әдәбият белән танышканда, кулланучылар балаларны тәрбияләү проблемалары, сәламәт яшәү рәвеше, актив гаилә ялы, гаилә әгъзаларының мавыгулары турында белә, шулай ук гаилә кыйммәтләре турында әдәбият классикларының китаплары һәм гаилә тормышы серләрен ачучы китаплар,   гаилә бюджетын дөрес төзергә, йорт учагы булдырырга кирәклеге турында сөйлиләр. Балалар әти-әниләре белән бергә нәфис әдәбиятны укый алалар. Китапханә үз укучыларын даими , ел буена эшләүче китап күргәзмәсенә чакырып кала.