«Книги, помогающие жить»

В рамках Декады инвалидов в Вахитовской библиотеке оформлена книжная выставка «Книги, помогающие жить».

На выставке были представлены книги Фаниса Яруллина, Б. Полевого «Повесть о настоящем человеке», материалы периодических изданий, рассказывающие о сильных и мужественных людях, взрослых и детях, преодолевших тяжелый недуг или научившихся достойно жить с неизлечимой болезнью, имеющих необыкновенную силу воли, мужество и жизнелюбие людей несломленных судьбой.

img 20231207_152933

Заведующая библиотекой посетила на дому   Зиганшину Фанзилю Бургановну, человека с ограниченными возможностями здоровья и семью Бадрутдиновых и ознакомила их с поступившей художественной литературой и периодическими изданиями.

Инвалидлар Декадасы кысаларында Вахит авыл китапханәсендә укучылар өчен «Яшәргә ярдәм итүче китаплар» күргәзмәсе оештырылды: тормышның барлык очракларына төрле медицина белешмәләре, заманча дару препаратлары һәм дәвалау физкультурасы турында китаплар, тәмле һәм сәламәт ризыклар турында китаплар тәкъдим ителде . Язучы Фәнис Яруллинның китаплары куелган, Б. Полевой «Чын кеше турында хикәя», журналлар һәм газеталар «Авыр язмыш кешеләре», «Тормышны сайла» күргәзмәләре бүлекләрендә урнашкан, көчле һәм батыр кешеләр, авыр авыруны җиңеп чыккан яки дәвалап булмый торган авыру белән лаеклы яшәргә өйрәнгән, кешеләрнең гадәти булмаган ихтыяр көче, батырлыгы һәм тормыш сөючәнлеге булган өлкәннәр һәм балалар турында сөйләде.   Безнең авылда әхлакый ярдәмгә мохтаҗ инвалидлар, шулай ук игътибар һәм җылы сүзгә мохтаҗ кешеләр яши.