«Из нас слагается народ российский»

Все мы разные, у каждого человека свои привычки, своё убеждение, своя религия. Из этого и складывается общество, каждый человек в этом обществе имеет право на своё собственное мнение, имеет право поделиться этим мнением с другими людьми.

16 ноября отмечается Международный день толерантности. В Районной Детской библиотеке оформлена книжная выставка-размышление «Из нас слагается народ российский».

img 20231111_145432

Забота, милосердие, любовь – это важные понятия, на которых держится мир. Об этом расскажут мудрые книги. На выставке представлены книги, которые научат быть терпеливее, быть вежливыми, по-доброму относиться друг к другу.

Мы живём в многонациональной стране, и чтобы жить в мире и согласии, все должны дружить и уважать друг друга, быть добрыми и заботься о ближнем.

Безнең барыбыз да төрле, һәр кеше үз гадәтләренә, үз ышанычына, үз диненә ия. Җәмгыять шуннан оештырыла. Шундый булмаган кисәкчекләрдән һәм бу җәмгыятьтәге һәр кеше үз фикерен алырга хокуклы, бу фикерне башка кешеләр белән уртаклашырга хокуклы.

16 ноябрьдә илебез Халыкара толеранттык көнен билгеләп үтә. Әлеге көнгә Район Балалар китапханәсендә "Бездән Россия халкы куела" дигән китап күргәзмәсе рәсмиләштерелде.

Кайгырту, мәхәббәт, мәхәббәт - тынычлык тоткан мөһим төшенчәләр. Бу хакта акыллы китаплар сөйләячәк. Күргәзмәдә чыдамлы булырга, сыпайы булырга, бер-берсенә яхшырак карарга өйрәтә торган китаплар тәкъдим ителә.

Без күпмилләтле илдә яшибез, һәм тынычлыкта һәм татулыкта яшәү өчен барыбыз да бер-беребезне дусларга һәм хөрмәтләргә, яхшырак булырга һәм якыннарыбызга кайгырырга тиеш.