«Читаем на каникулах»

Чтение – одно из увлекательных и полезных занятий. Об этом своим юным читателям рассказала заведующая Вахитовской библиотеки Сания Салимуллина и познакомила их с новыми книгами, представленными на выставке «Читаем на каникулах». Ребята познакомились с произведениями Г. Скребицкого, К. Паустовского, М. Зощенко, Р. Миннуллина, Г. Тукая и многими другими.

img 20231026_153347

Китап укучы балалар «Каникулларда укыйбыз»-күргәзмәсендә тәкъдим ителгән китаплар белән таныштылар. Күргәзмәдә тылсымлы әкиятләр, аннан соң кече мәктәп укучылары өчен әдәбият (Скребицкий, Паустовский, Зощенко, Р.Миңнуллин,Г. Тукай хикәяләре) тәкъдим ителде. Китап күргәзмәсе көзге каникуллар вакытында, укучыларга әдәбият сайлаганда ярдәм итәчәк,гел яңартылылып торачак.