«Если рядом террорист»

В Вахитовской сельской библиотеке-филиале №2 прошел урок безопасности «Если рядом террорист». Библиотекарь рассказала ребятам, посетившим в этот день библиотеку, о том, что терроризм сегодня стал серьёзнейшей проблемой, с которой человечество вошло в XXI столетие.

img 20230710_145010

В ходе мероприятия читатели узнали, как вести себя в случае возникновения угрозы теракта, в случае захвата в заложники, и рассмотрели возможные ситуации и способы выхода из них. Особое внимание было уделено вопросам безопасности: как не стать жертвой теракта и правилам поведения в случае угрозы теракта. В конце получили   памятки с информацией о том, как вести себя при возникновении угрозы совершения террористической акции.

Вахит авыл китапханәсендә   «Әгәрдә террорчы яныңда булса»-дип исемләнгән куркынычсызлык дәресе узды. Китапханәче бу көнне китапханәгә килгән балаларга терроризмның XXI гасырда кешелек тарафыннан иң җитди проблемага әйләнүе турында сөйләде . Чара барышында укучылар теракт янауы килеп чыккан очракта һәм басып алынган очракта үзләрен ничек тотарга кирәклеген белделәр,   булган хәлләрдә һәм аннан чыгу юлларын карадылар. Аерым игътибар куркынычсызлык мәсьәләләренә бирелде: теракт корбаны булырга һәм теракт булган очракта үз-үзеңне тоту кагыйдәләренә басым ясалды. Соңыннан террористик акция янау куркынычы туганда үзеңне ничек тотарга кирәклеге турында белешмәлекләр бирелде. Чарада 6 бала катнашты.