«Человек и зависимости»

31 мая ежегодно отмечается Всемирный день без табака. В этот день сотрудники Районной Детской библиотеки для читателей провели беседу-размышление «Человек и зависимости».

1682587025003

О вреде курения все давно наслышаны и знают, что проблема существует до сих пор. И почему вредно курить некоторым детям непонятно. В этот день сотрудники библиотеки познакомили ребят со справочными материалами о вреде никотина, о том, что курящий человек приносит вред не только себе, но и окружающим. Также юному поколению было рассказано о вреде электронных сигарет и вейпов, ведь утраченное по глупости здоровье невозможно восстановить.

Ребята! Берегите себя! Заботьтесь о своем здоровье, а также о спокойствии и благополучии своих родных и близких!

31 май ел саен Бөтендөнья Темексез көне билгеләнә. Бу көнне укучылар өчен Район Балалар китапханәсе хезмәткәрләре "Кеше һәм бәйлелекләр" турында сөйләшү-фикер алыштылар.

Чылым ясау зыян турында барысы да күптәннән ишетелә һәм мәсьәләнең бүгенге көнгә кадәр бар икәнен белә. Кайбер балаларга чылым ясау ни өчен зыян булмый. Бу көнне китапханә хезмәткәрләре балаларны никотинның зыян турында белешмә материаллары белән таныштырдылар. Шулай ук яшь буынга электрон сигаретларның һәм вейпларның зыян турында сөйләнде, чөнки акылсызлык буенча югалган сәламәтлеген торгызу мөмкин түгел.

Балалар! Үзегезне саклап калыгыз! Сәламәтлегезгә, шулай ук туганнарыгызның һәм якыннарыгызның тынычлыгына һәм иминлегенә кайгырт!