«Дети рисуют Победу!»

В 2023 году наша страна празднует 78 год Победы в Великой Отечественной войне. В Вахитовской библиотеке организована выставка рисунков “Дети рисуют Победу !”.

3-05-2023

В каждом рисунке не просто сюжет – история отдельной семьи, личные переживания и отношение к этому празднику – уважительное, трепетное, со слезами на глазах. Каждая работа выполнена с большой любовью, несёт в себе тепло и доброту. В этот день, как никогда, хочется от всей души поблагодарить всех тех, кто защищал нашу Родину в тяжелые дни Великой Отечественной войны. В наших силах сделать так, чтобы подвиги наших прадедов помнили и чтили будущие поколения.

2023 елда илебез Бөек Ватан сугышының, Бөек Җиңүгә 78 ел тулу бәйрәмен итә. Бөтен ил буенча бу көнгә багышланган меңләгән чаралар үткәреләчәк. Безнең илдә сугыш булмаган бер генә гаилә дә юктыр.

Миллионлаган ватандашларыбыз җиңү өчен үз гомерләрен бирделәр,   безгә киләчәгебез һәм бүгенге матур көнебез өчен бурычлы икәнебезне онытмаска кирәк. Җиңү көне алдыннан Вахитов авыл китапханәсендә " Балалар Җиңүне сурәтли !”-дип аталган рәсем күргәзмәсе ачылды. Һәрбер рәсемдә сюжет кына түгел, аерым гаилә тарихы, шәхси кичерешләр һәм   бәйрәмгә мөнәсәбәт хөрмәтле, күз яшьләре белән сүрәтләнгән. Һәр эш зур мәхәббәт белән башкарылган, үзендә җылылык һәм игелек бар.     Бөек Ватан сугышының авыр көннәрендә, Ватаныбызны саклаган барлык кешеләргә чын күңелдән рәхмәт белдерәсебез килә. Бабаларыбызның батырлыкларын киләчәк буыннар истә тотсын һәм хөрмәт итсеннәр иде.     Үткәрү максаты балаларны сәнгать чаралары белән патриотик тәрбияләү, иҗади сәләтләрне үстерү. Күргәзмәдә катнашучыларның барысы да үзләренең иҗади потенциалын күрсәтә алдылар. Без күргәзмәдә актив катнашкан балаларга рәхмәт белдерәбез.