«Вести со всей планеты»

Представить свою жизнь без газет и журналов на сегодня вряд ли возможно. Газеты и журналы несут читателям оперативную информацию обо всём, что происходит вокруг, освещают наиболее интересные события, факты, сведения, отвечают на интересующие людей вопросы. 13 января 1703 года в России по указу Петра I вышел в свет первый номер российской газеты «Ведомости». К этой исторической важной дате, в Вахитовской сельской библиотеке оформлена выставка «Вести со всей планеты», на который представлены газеты и журналы.

img 20230107_170036

Также для читателей был проведён информационный час »История газет в России». Библиотекарь присутствующим дала содержательную, интересную информацию, а так же ознакомила с периодическими изданиями, выписанными на 2023год.

13 гыйнвар - Россия матбугаты көне. Бүгенге көндә газета-журналларсыз тормышыгызны күз алдына китерү мөмкин түгел. Газета һәм журналлар укучыларга тирә-юньдәге барлык вакыйгалар турында оператив мәгълүмат алып бара, иң кызыклы вакыйгаларны, фактларны, мәгълүматларны яктырта, кешеләрне кызыксындырган сорауларга җавап бирә. 1703 елның 13 гыйнварында Россиядә Петр I указы буенча «Ведомости»Россия газетасының беренче саны дөнья күрә. Әлеге тарихи әһәмиятле датага Вахит авыл китапханәсендә "Бөтен планетадан хәбәрләр"-дип аталган күргәзмәсе оештырылды, анда газета-журналлар тәкъдим ителде."Россия газеталар тарихы"- дип аталган мәгълүмат сәгате узды. Китапханәче китап укучыларга эчтәлекле, кызыклы мәгълүмат бирде, шулай ук китапханә укучыларын 2023 елга язылган вакытлы басмалар белән таныштырды.