«С физкультурой мы дружны, нам болезни не нужны!»

Ко Дню физкультурника в Вахитовской библиотеке, для читателей младшего и среднего школьного возраста состоялась игра-викторина «С физкультурой мы дружны, нам болезни не нужны!»

img 20220803_173529

Библиотекарь рассказала о развитии физической культуры, истории современного спорта. В ходе мероприятия дети познакомились с книгами по теме из фонда библиотеки, ответили на вопросы   викторины о здоровье, соблюдении режима, закаливании, рассказали стихи о спорте, отгадали загадки о спортивных играх и видах спорта,  нарисовали образ здорового и нездорового человека, поиграли в шуточные спортивные игры, сделали веселую зарядку.

Все присутствующие на мероприятии дети получили новые знания о спорте, заряд бодрости, радости, а это самое главное для того, чтобы быть здоровым   человеком.

Кешенең иң зур кыйммәте — ул аның сәламәтлеге. Спорт сәламәт, нык һәм көчле булып үсәргә ярдәм итә. Физкультура белән шөгыльләнү бик файдалы, ә күңелле-икеләтә файдалы. 9 август көнне физкультурачылар көне алдыннан Вахит китапханәсендә             "Без физкультура белән дус - безгә авырулар кирәкми!»- дип аталган   викторина-бәйрәм уздырылды . Китапханәче физик культура, заманча спорт тарихы турында сөйләде. Чара барышында балалар китапханә фондыннан алынган китап күргәзмәсе белән таныштылар.   Сәламәтлек, режимны үтәү, чыныгу турында викторина сорауларына җавап бирделәр, спорт турында шигырьләр сөйләделәр, спорт уеннары һәм спорт төрләре турында табышмаклар чиштеләр, шаян спорт уеннары уйнадылар, күңелле зарядка ясадылар. Чарада катнашкан барлык балалар да спорт турында яңа белемнәр, күңел күтәренкелеге, шатлык заряды алдылар, ә иң мөһиме-сәламәт кеше булу. Балаларга бирелгән киңәшләр аларга сәламәт булып үсәргә ярдәм итәчәк, аларга сәламәт булып үсәргә ярдәм итәчәк.