«К здоровью – с книгой!»

7 апреля отмечается Всемирный день здоровья. К этой дате в Вахитовской сельской библиотеке оформлена тематическая книжная выставка «К здоровью – с книгой!»

img-20220328-wa0025

На выставке представлена энциклопедия здоровья, которая содержит массу интересных и жизненно важных сведений о здоровье человека, сборники, пособия, которые пробудят в детях интерес к физической культуре и спорту,  рекомендательный список литературы «Секреты здоровья».

С молодёжью была проведена беседа на тему «Наше здоровье — в наших руках». Все посетители библиотеки получили полезный совет, рекомендации, касающиеся здоровья всей семьи, просмотрели презентацию "Твое здоровье в твоих руках!»

7 апрель Бөтендөнья сәламәтлек көне билгеләп үтелә. Бу дата уңаеннан Вахит авыл китапханәсендә " Сәламәтлеккә-китап белән!»-дип аталган китап күргәзмәсе ясалды. Күргәзмәдә сәламәтлек энциклопедиясе , китаплар һәм мәтбугат битләреннән мәглүмат тәкъдим ителде, анда кеше сәламәтлеге турында бик күп кызыклы һәм тормыш өчен мөһим белешмәләр тупланган. Алар, һичшиксез, балаларда физик культура һәм спорт белән кызыксыну уятачак, сәламәтлекне ныгытачак, рухи көч һәм характер тәрбияләячәк. Шулай ук күргәзмәдә «Сәламәтлек серләре»-дигән   исемлеге тәкъдим ителде. «Безнең сәламәтлегебез — безнең кулларда»-дигән темага әңгәмә үткәрелде. Китапханәче китаплар турында сөйләде һәм һәр конкрет очрак өчен иң яхшы басмалар тәкъдим иттелде. Китапханәгә килүчеләрнең барысы да көн дәвамында файдалы киңәшләр, бөтен гаилә саулыгына кагылышлы киңәшләр ала алдылар, "Синең сәламәтлегең-үз кулыңда!»-дип аталган презентация каралды.