Акция «Прочти и задумайся…»

К Международному дню отказа от курения читатели Октябрьской сельской библиотеки вместе с библиотекарем Гузель Азизовой провели акцию «Прочти и задумайся…».

Цель акции: привлечь внимание к проблеме вреда, наносимого пристрастием к курению, способствовать формированию здорового образа жизни. Организаторы акции раздали прохожим заранее подготовленные листовки и буклеты о вреде курения. Также в рамках акции прошла беседа о том, какой вред курение наносит здоровью человека, ребята призвали курильщиков хотя бы на один день воздержаться от пагубной привычки, а тех, кто не курит — никогда не брать в руки сигарету.

Октябрь авылы китапханәсе укучылары китапханәче Гүзәл Азизова белән берлектә Халыкара тәмәке тартудан баш тарту көне уңаеннан «Укы һәм уйлан!» акциясе үткәрделәр.

20211116 131232

Акциянең максаты: тәмәке тартуга китерә торган зыян проблемасына игътибарны җәлеп итү һәм сәламәт яшәү рәвешен формалаштыруга ярдәм итә торган профилактик эшчәнлек буларак. Акцияне оештыручылар алдан әзерләнгән листовкалар һәм тәмәке тартуның зыяны турында буклетлар тараттылар. Шулай ук акция кысаларында Тәмәке тартуның кеше сәламәтлегенә нинди зыян китерүе турында әңгәмә үткәрелде, укучылар тәмәке тартучыларны бер көнгә генә булса да начар гадәтләрдән тыелырга, ә тәмәке тартмаучыларны кулына тәмәке алмаска өндәделәр.