«Наш край услонский»

К 90-летию Верхнеуслонского района в Октябрьской сельской библиотеке прошёл информационно-краеведческий час «Наш край услонский».

В ходе мероприятия библиотекарь Гузель Азизова рассказала о том, как образовался Верхнеуслонский район, какие народы проживают на территории, говорили также о символике района. Затем библиотекарь провела обзор выставки «Мне дорог край, в котором я живу» и познакомила читателей с книгами о нашем крае, уникальной природе, традициях и удивительных людях.

Югары Ослан районының 90 еллыгы уңаеннан Октябрь авыл китапханәсендә «Безнең як Ослан " дип исемләнгән мәгълүмати-туган як сәгате үткәрелде.

18-09-2021

Чара барышында китапханәче Гүзәл Азизова Югары Ослан районының ничек оешуы, территориядә нинди халыклар яшәве, район символикасы турында сөйләде. Аннан соң китапханәче «Мин яши торган төбәк миңа» дигән күргәзмәгә күзәтү үткәрде һәм укучыларны туган як, уникаль табигать, гореф-гадәтләр һәм гаҗәеп кешеләр турында туган якны өйрәнү фондыннан китаплар белән таныштырды.