Урок безопасности «Если рядом террорист»

В последнее время проблема терроризма и экстремизма превратилась в одну из глобальных. Задача всего мирового общества – объединить общие усилия для борьбы с этой опасностью. Необходимо всем вместе воспитывать чувства патриотизма, единства у подрастающего поколения и молодежи.

В Вахитовской сельской библиотеке прошел урок безопасности «Если рядом террорист».

21-06-2021

Библиотекарь рассказала ребятам о том, как вести себя в случае возникновения угрозы теракта и в случае захвата в заложники, рассмотрели возможные ситуации и способы выхода из них. В конце мероприятия получили   памятки с информацией о том, как вести себя при возникновении угрозы совершения террористической акции.

Соңгы вакытта терроризм, экстремизм проблемасы глобаль проблемаларның берсенә әверелде. Бөтен дөнья җәмгыятенең бурычы,бу куркынычка каршы көрәш өчен уртак көчләрне берләштерү.Яшь буында һәм яшьләрдә патриотизм, бердәмлек хисләре тәрбияләргә кирәк.

Вахит авыл китапханәсендә   «Әгәрдә террорчы яныңда булса»-дип исемләнгән куркынычсызлык дәресе узды. Китапханәче бу көнне китапханәгә килгән балаларга терроризмның XXI гасырда кешелек тарафыннан иң җитди проблемага әйләнүе турында сөйләде . Чара барышында укучылар теракт янауы килеп чыккан очракта һәм   басып алынган очракта үзләрен ничек тотарга кирәклеген белделәр,   булган хәлләрдә һәм аннан чыгу юлларын карадылар. Аерым игътибар куркынычсызлык мәсьәләләренә бирелде: теракт корбаны булырга һәм теракт булган очракта үз-үзеңне тоту кагыйдәләренә басым ясалды. Соңыннан террористик акция янау куркынычы туганда үзеңне ничек тотарга кирәклеге турында белешмәлекләр бирелде.